Bieganie pomoże Ci zwalczyć negatywne emocje

Bieganie wyzwala produkcję endorfin, co pomaga zwalczyć stres i rozluźnić ciało. Wraz z potem z organizmu wydalane są także toksyny.
Bieganie pomoże Ci zwalczyć negatywne emocje

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznej; spokojnie możemy powiedzieć, że jet to najmodniejszy sposób na zgubienie nadprogramowych kilogramów, poprawę swojej kondycji fizycznej oraz… umysłowej.

Dokładnie tak – jak się okazuje bieganie to doskonały sposób, by uporać się z negatywnymi emocjami i pesymistycznym myśleniem.

Codzienna rutyna, nawał obowiązków i problemy w życiu prywatnym sprawiają, że przytłaczają nas negatywne emocje i nie umiemy myśleć pozytywnie. Na szczęście wystarczy niewielka zmiana w Twoim życiu, która przyniesie nie tylko korzyści zdrowotne, ale i umysłowe.

Bieganie odblokuje Twój umysł

Negatywne emocje

Blokada umysłowa jest niewskazana w żadnej sytuacji, jednak może być szczególnie uciążliwa dla osób zajmujących się pracą kreatywną. Jeśli ciągle realizujesz nowe twórcze projekty, w pewnym momencie może zabraknąć Ci świeżych pomysłów i inspiracji.

Przyczyną blokady umysłowej mogą być negatywne emocje – złość, lęk, stres czy też choroby, takie jak depresja. Jeśli czujesz, że i Ciebie ogranicza pesymistyczne nastawienie do życia i rutyna, koniecznie wypróbuj bieganie, które rozwiąże wiele Twoich problemów za jednym zamachem.

Kobieta nad morzem

Biegając opuszczamy to umysłowe więzienie, które powstrzymuje nas przed realizacją naszych celów.

Ćwiczenia fizyczne to nie tylko poprawione krążenie krwi, ale i lepsza koncentracja, relaks i kreatywność. Bieganie sprawi, że uspokoisz się, wyciszysz i wypełnisz swoje życie pozytywną energią.

Wyreguluj swoje emocje

Wspomnieliśmy już o wyjątkowej uciążliwości blokady mentalnej dla osób działających w branży kreatywnej; warto jednak podkreślić, że ciągłe wykonywanie powtarzalnych rutynowych czynności także może odbić się na naszym umyśle i emocjach.

Każdego dnia wykonujemy mnóstwo czynności, które męczą nas i otępiają. Tak samo działają też na nas niektórzy ludzie – toksyczne osoby czy też wampiry emocjonalne. Ich negatywna energia potrafi być naprawdę zaraźliwa.

Bieganie doda Ci sił, które są Ci przecież niezbędne do normalnego funkcjonowania. Wiele osób rozpoczyna od krótkiego biegu każdy dzień. To bardzo rozsądne rozwiązanie; bieganie przed śniadaniem poprawia apetyt i zapewnia Ci ogromną dawkę energii na cały dzień.

Motyl w garści

Będziesz cieszyć się dobrym samopoczuciem fizycznym i psychicznym!

Innym z kolei zdecydowanie bardziej odpowiada jogging po pracy. Pozwala to odprężyć się i wyzwolić się od całego zakumulowanego przez cały dzień stresu i napięcia.

Dzięki temu poprawi się także jakość Twojego snu! W rzeczywistości nie ma znaczenia, kiedy biegasz, tak czy siak wpłynie to pozytywnie na Twój umysł i Twoje ciało.

Ćwiczenia fizyczne a radość życia

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego osoby często uprawiające sport na świeżym powietrzu zdają się być o wiele bardziej zadowolone z życia? Częściej się uśmiechają i cieszą się małymi rzeczami.

Zarażają pozytywną energią może właśnie dlatego, że negatywnej pozwala im się wyzbyć regularna aktywność fizyczna. Ich umysły nie są skażone negatywnymi myślami, a ćwiczenia pozwalają im spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy.

Bieganie pozwoli Ci oczyścić umysł; nie będziesz też tak szybko dochodzić do pochopnych wniosków. Nie zawsze wszystko, co zaczyna się źle, musi mieć też zły koniec i trudne konsekwencje.

Przeciąganie

Dzięki regularnej aktywności fizycznej łatwiej zapanujesz nad swoim humorem i wyregulujesz własne emocje. Twój umysł odblokuje się, a kreatywność wzrośnie.

Bieganie to lekarstwo na wiele różnych problemów – i tych fizycznych, i emocjonalnych. Za tę zdrową zmianę stylu życia podziękuje Ci nie tylko Twój umysł, ale i Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy z pracy. Co najważniejsze jednak, unikniesz smutku, lęku, stresu czy nawet depresji. Warto spróbować!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Cordero, A., Masiá, M. D., & Galve, E. (2014). Ejercicio físico y salud. Revista Espanola de Cardiologia. https://doi.org/10.1016/j.recesp.2014.04.007
  • Aparicio Garcia-Molina, V. A., Carbonell Baeza, A., & Delgado Fernández, M. (2010). Revisión. Beneficios de la actividad física en personas mayores. Revista Internacional de Medicina y Ciencias de La Actividad Física y Del Deporte. https://doi.org/ISSN: 1577-0354
  • Rosés, J. M., & Pujol, P. (2006). Hidratación y ejercicio físico. Apunts Medicina de l’Esport. https://doi.org/10.1016/S1886-6581(06)70013-5

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.