Bezsenność – walcz z nią za pomocą smoothie!

Dodając składniki relaksacyjne do smoothie, możemy wspomóc nasze trawienie. Możemy je również wykorzystać na walkę z bezsennością.

Bezsenność nie jest sprawą łatwą. Wiemy o tym. Branie leków nie jest najlepszym pomysłem, jeśli bezsenność dotyka nas od czasu do czasu. I choć mimo, że staramy się ograniczyć nasz stres i niepokój, nie widzimy odpowiednich rezultatów.

Specjaliści zalecają wypracowanie nawyków, które pomogą nam w dostosowaniu się do naszych potrzeb.

Niektórzy ludzie znajdują ukojenie w specyficznych technikach relaksacyjnych. Inni walczą z bezsennością wychodząc na kilkugodzinny spacer przed położeniem się spać. Wielu pomaga zmiana pewnych sytuacji w swoim życiu.

Jest jeszcze coś, o czym nie możemy zapominać. Nasza dieta jest niezbędna do tego, byśmy dobrze sypiali. Istnieje rodzaj żywności, która działa pobudzająco. Nie pomoże nam ona w ogóle.

Spożywanie nieodpowiednich produktów zmusza nasze ciało do przepracowywania się wtedy, kiedy potrzebujemy wypoczynku. Kiedy śpimy nasze ciała muszą być dobrze wypoczęte, aby pozbyć się toksyn.

Naturalne oraz lekkie smoothie, które działają na trawienie są bardzo dobre na bezsenność. W tym artykule przedstawimy znakomitą pomoc na spokojny sen, której prawdopodobnie nie odkryłeś wcześniej.

Sposób na bezsenność w formie pysznego i zdrowego smoothie

Do tego smoothie zamierzamy włączyć świeże warzywa i owoce. Sprawi, że będzie idealnie ułatwiał nam zasypianie. Składniki są łatwe w skompletowaniu. Możesz przygotować to smoothie w zaledwie 15 minut.

Lecz najpierw spójrzmy na owe „magiczne” składniki, które pomogą Ci lepiej sypiać.

kobieta w łóżku

Jabłka

Jesteśmy przyzwyczajeni jadać jabłka w ciągu dnia.  Niemniej jednak, kiedy cierpisz na bezsenność, staraj się jadać je przed snem.

 • Jabłka są bogate w rozpuszczalny błonnik. Wspomaga on trawienie. Ponadto pozytywnie działa na krążenie.
 • Jabłka są również dobre na odprężenie naszego ciała. Zawarte w nich witaminy dodatkowo działają zbawiennie na wątrobę.
 • Nie możemy zapomnieć o naszych organach. Nasza wątroba i układ limfatyczny pełnią ważną rolę odtruwającą w naszym organizmie. Proces zachodzi w nocy, a jabłka są mu pomocne.
 • Dodatkowo jabłka pomagają zmniejszyć poziom cukru we krwi. Dzieje się tak za sprawą polifenoli. Dzięki temu unikamy niebezpiecznych skoków cukru we krwi.

Relaksujące ogórki

Czy kiedykolwiek zastosowałeś ogórki, aby odprężyć swoją skórę? Być może użyłeś je, aby pozbyć się worków pod oczami. Ogórki posiadają wiele właściwości przeciwzapalnych oraz oczyszczających.

 • A teraz, co stanie się jeśli raczej spożyjemy ogórek w formie soku, zamiast kłaść go na naszą skórę? Nasze ciało nam podziękuje. Ogórki są szczególnie pomocne w zasypianiu ze względu na wysoką zawartość magnezu.
 • Ten minerał poprawia jakość naszego snu. Może nawet zmniejszyć bezsenność oraz inne problemy ze snem.

Sałata, naturalny sposób na odprężenie

Czy jesteś zaskoczony? Jesteśmy przyzwyczajeni jadać sałatę w formie przeróżnych sałatek. Lecz czy wiedziałeś, że Grecy zwykli pijać herbatę z sałaty, w walce z bezsennością? To prawda.

 • Sałata charakteryzuje się właściwościami uspokajającymi. Szczególnie koi nasze nerwy. Ponadto znana jest z tego, że pomaga w trawieniu oraz reguluje rytm serca.
 • Istnieje kilka sposobów na cieszenie się jej zaletami. Dwa z nich to pijanie herbaty z sałaty lub zmiksowanie jej na sok.

Nieprzetworzony, organiczny miód

miód w miseczce

Możesz znaleźć miód organiczny w sklepiku z żywnością organiczną. Jest trochę droższy, jednak warty swej ceny. Ponieważ jest prawdziwym cudem natury. Nieprzetworzony miód jest idealnym lekarstwem, które powinniśmy zażyć przed pójściem do łóżka.

Miód organiczny pomaga naszej wątrobie w skutecznym usuwaniu toksyn. Proces, o którym już pisaliśmy w tym artykule, a który jest szczególnie aktywny w nocy.

Ważne jest stosowanie nieprzetworzonego organicznego miodu oraz pozostałych składników na bezsenność, które zaprezentowaliśmy. Jeżeli spożyjemy je wieczorem, pomożemy naszej wątrobie.

To sprawia, że może ona pracować mniej. Proces detoksykacji oraz metabolizm będą wtedy o wiele skuteczniejsze.

Jak przygotować smoothie na bezsenność

Zielone smoothie

Składniki

 • 1 zielone jabłko
 • 3 liście sałaty
 • 1 ogórek
 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • 1 łyżka (25 g) organicznego miodu
 • 1 łyżeczka (5 g) cynamonu

Sposób przygotowania

Tak, jak powiedzieliśmy, możesz je przygotować w 15 minut.

 • Najpierw opłucz jabłko oraz liście sałaty. Nie zapomnij obrać jabłka. Następnie pokrój je na cztery części oraz wyciągnij pestki.
 • Obierz ogórek. Następnie pokrój na ćwiartki. To ułatwi miksowanie.
 • W blenderze zmieszaj wodę, miód, jabłko, ogórek oraz sałatę.
 • Miksuj przez kilka sekund, aż do uzyskania gładkiej masy.
 • Przy podawaniu przelej do szklanki oraz posyp szczyptą cynamonu.

Pamiętaj, aby pić to smoothie na kilka godzin przed położeniem się spać.

Pijąc je, będziesz czuć się senny jak tylko znajdziesz się w łóżku. Będziesz odczuwać zmęczenie z powodu trawionego posiłku. Sam się przekonaj jakie korzyści płyną z naszego smoothie!

WIĘCEJ DLA CIEBIE