Będzie co ma być – ale w odpowiednim czasie.

Na wszystko zawsze jest odpowiedni czas, dlatego też nie należy spieszyć się niepotrzebnie lub za wszelką cenę dążyć do określonego przez siebie celu. Jeśli jesteś jednak cierpliwy, to osiągniesz swój cel. Bo przecież będzie co ma być, wszystko stanie w odpowiednim czasie.

To, co ma się wydarzyć i tak się wydarzy w określonym czasie i momencie, niezależnie od Twoich poczynań. Jedyne, czego potrzebujesz to trochę cierpliwości, a przede wszystkim determinacji i konsekwencji w budowaniu dla siebie chwili obecnej, dzień w dzień zmierzając do upragnionego celu – który rzecz jasna w końcu osiągniesz, bo przecież będzie co ma być.

A jaki on jest? Ty sam przecież wiesz najlepiej.

Z tego popularnego powiedzenia można wyciągnąć wiele mniej lub bardziej interesujących wniosków. Przede wszystkim, wymuszanie różnych wydarzeń zanim nadejdzie dla nich właściwy czas nie zawsze przynosi dobre rezultaty.

Tęcza w oku

Po drugie, ludzie muszą być w stanie zaakceptować zmieniające się regularnie cykle i momenty w życiu. Dla przykładu nikt nie może stworzyć idealnego związku, o ile nie wcześniej nie nauczył się kochać siebie samego.

Całkowicie normalnym zjawiskiem jest konieczność ponownego przejścia po nieudanym związku przez okres, w którym będziesz od nowa poznawać samego siebie. W ten sposób będziesz powoli zbliżać się do bycia tym, kim naprawdę jesteś.

Wraz z upływem lat nabierasz kolejnych doświadczeń życiowych, które stanowią najlepszą szkołę, a szczególnie warto jest być otwartym na możliwości, które się nadarzają w różnych momentach. Spróbujmy przyjrzeć się tej kwestii.

Będzie co ma być – ale w każdej chwili można napotkać nowe możliwości

Najczęściej bywa tak, że nawet wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz, wszystko i tak kończy się dobrze, a przynajmniej toczy się swoim torem. Gdy tak się stanie, to nie zawsze z powodu słynnego „prawa przyciągania”, ponieważ w większości przypadków nawet jeśli czegoś naprawdę mocno chcesz, to jednak nie wystarczy tylko chcieć, aby to coś faktycznie nastąpiło.

Otwarty umysł

Czasami jednak w ten sposób możemy być świadkiem dobrych wydarzeń, ale przez resztę czasu, korzystne dla nas sytuacje zdarzają się przede wszystkim dlatego, że nadszedł na nie właściwy czas, a także z tego powodu, że Ty sam na to pozwoliłeś.

Oznacza to, że będzie co ma być – a w odpowiednim czasie będziesz mógł zebrać owoce swoich wysiłków.

Magia możliwości

Warto się nauczyć tego, jak rozpoznać „magię możliwości”, bo pozwala ona otworzyć przed Tobą zupełnie nowe drogi, ale naturalnie w odpowiednim czasie. Po prostu trzeba wiedzieć jak ją dostrzec opierając się na zasadzie „będzie co ma być”.

Spójrzmy na przykład: Załóżmy, że studiowałeś na kierunku związanym z handlem, poświęciłeś sporo czasu na same studia, na dodatkową naukę i zdobywanie niezbędnych umiejętności dodatkowych oraz wiedzy.

Krótko po tym, na rynku pracy pojawiają się nowe nisze i zadania dla handlowców – są całkowicie innowacyjne i choć w pewnej części pasują do uzyskanej przez Ciebie edukacji i kwalifikacji, to jednak czujesz mocne obawy, bo nie wiesz, czy dasz radę podołać takiemu wyzwaniu.

Ale pamiętaj, że będzie co ma być – dlatego też jeśli nie spróbujesz, to możesz tego żałować do końca życia.

Ręka na sercu

Tylko ci, którzy są w stanie dostrzec pojawiającą się przed nimi możliwość i mają w sobie na tyle odwagi, aby zdecydować się wykonać krok w stronę nowej pracy, będą w stanie skorzystać z tej właśnie możliwości w odpowiednim momencie. Nie za wcześnie, nie za późno, ale właśnie w odpowiednim momencie.

Jeśli nie wykonasz kroku do przodu, to może już nigdy nie spotka Cię taka sytuacja.

Będzie co ma być, ale warto również trochę się do tego przyłożyć.

Szanse na ogół nie pukają do Twoich drzwi przedstawiając Ci się jako coś naprawdę wspaniałego.  Obawy paraliżujące Twoje ruchy nie przyciągają nowych możliwości, a także nakładają na Ciebie sztuczne ograniczenia, które powstały wyłącznie w Twoim umyśle.

Powiedzenie „będzie co ma być” nie oznacza, że musisz biernie przyjmować rzeczywistość taką, jaka ona jest – osiągnięcie zamierzonego celu zawsze wymaga co najmniej odrobiny wysiłku z Twojej strony. Wszyscy jesteśmy twórcami własnej przyszłości. Jesteśmy w stanie zmienić naszą rzeczywistość i wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie nas otaczają.

Tak, prawdą jest, że niektóre rzeczy się zdarzają, ponieważ nadszedł na nie odpowiedni moment. Ale jeśli nigdy nie wykrzeszesz z siebie siły woli, determinacji i poświęcenia, prawdopodobnie nigdy nie osiągniesz tego, o czym od zawsze marzyłeś.

Potrzeba dysponowania otwartym umysłem

Otwarty umysł nie oznacza wyłącznie marzenia o niebieskich migdałach i zrzucania bardziej realistycznych idei w przepaść. Osoba o otwartym umyśle powinien cechować się przede wszystkim bardzo konkretnymi właściwościami:

  • Jest w pełni świadoma swoich potrzeb.
  • Rozumie się, ma o sobie wysokie mniemanie w pozytywnym znaczeniu tego słowa i ufa w swoje własne umiejętności. Dzięki temu potrafi omijać rzeczy, których nie chce i wyciągać ręce po wszystko to, co ją interesuje.
  • Jest spostrzegawcza. Potrafi słuchać ludzi w jej otoczeniu i dostrzegać nowe możliwości, wybierając spośród nich wszystko to, dzięki czemu może się rozwijać i wciąż posuwać do przodu.
  • Otwarty, chłonny umysł wie, jak rozpoznać odpowiedni moment. Stawia całą swoją energię i wiedzę na szali po to, by wykorzystać je we właściwym czasie, kiedy tylko sytuacja będzie tego wymagać.

Potrzeba zachowania cierpliwości

Ludzie, którzy błyskawicznie podejmują decyzje bez głębszego zastanowienia, dość często narażają się na niebezpieczeństwo z uwagi na brak uprzedniej oceny potencjalnych zagrożeń. Brakuje im zwykle cierpliwości, co zazwyczaj prowadzi do rozczarowania.

Z pewnością wiele razy z ust różnych ludzi słyszałeś słowa typu „trzeba wiedzieć, kiedy można podjąć ryzyko, należy być śmiałym i opuścić własną strefę komfortu”. Jednak w celu podjęcia tego kroku, najpierw musisz być przygotowany na czekające Cię wyzwania.

Bez dobrej samooceny nie możesz oczekiwać, że uda Ci się znaleźć szczęście w związku. Zawsze będziesz uzależniony od tego, co druga osoba robi lub czego nie robi, aby móc poczuć się dobrze.

Również nie należy dążyć za wszelką cenę do zdobycia określonej posady, jeśli najpierw nie uzyskałeś niezbędnej do tego stanowiska wiedzy. Jeśli Twoje podanie zostało odrzucone, to zapewne tylko dlatego, że tak właśnie miało być.

Udany związek

Dlatego też musisz uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim zainwestować trochę czasu w siebie, w uzyskanie dojrzałości w praktycznych zagadnieniach obejmujących umiejętność i wiedzę.

Podsumowując nasze dzisiejsze rozważania, wszyscy wiemy, że czasami łatwo jest się poczuć zmęczonym podczas oczekiwania na różne dobre rzeczy i wydarzenia, na które zasługujemy.

Jednak nie należy zapominać o tym starym powiedzeniu, które brzmi „będzie co ma być” – niesie ono ze sobą więcej treści, niż może Ci się wydawać na pierwszy rzut oka.

Dopóki jednak to nie nastąpi, nie zapomnij ufać samemu sobie, utrzymać starania skierowane w dobrą stronę i być otwartym na rzeczy, które kiedyś, prędzej czy później się wydarzą.

WIĘCEJ DLA CIEBIE