Wspomóż pracę mózgu tymi produktami

Sierpień 14, 2015
Zdrowa i zbilansowana dieta, która zawiera te produkty, w połączeniu z innymi, takimi jak: owoce, warzywa, ryby i mięso, pomoże nam utrzymać ciało w równowadze. . Pamiętaj, aby pić dwa litry wody dziennie.

Głównym zadaniem twojego mózgu jest sprawowanie kontroli nad całym ciałem. Jest on zbudowany z tysięcy neuronów, które odpowiadają na niekończącą się ilość impulsów pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Ich praca jest tak skomplikowana, że nawet dzisiaj mamy więcej pytań niż odpowiedzi na temat zakresu ich właściwości. Tym samym, praca mózgu także stanowi dla nas niejaką zagadkę.

Istnieje wiele chorób, które powoli wyniszczają mózg. Dawniej choroby te dopadały zazwyczaj starszych, dziś jednak notujemy coraz więcej przypadków zachorowań ze strony młodych ludzi.

A zatem, jeśli miałabyś szansę utrzymać swój mózg w zdrowej kondycji na dłużej, zrobiłabyś to?

Jeśli pragniesz przez długi czas cieszyć się wspaniałymi zdolnościami swojego mózgu, zadbaj o niego z naszą pomocą. Poniżej, znajdziesz listę najlepszych produktów, dzięki którym ster twojego ciała będzie mógł cieszyć się zdrowiem przez długi czas.

10 produktów wspomagających pracę mózgu

Żurawina

Ten niesamowity owoc wspaniale odżywi całe twoje ciało. Jego korzystne działanie sprawi, że unikniesz lub opóźnisz pojawienie się chorób wyniszczających komórki mózgowe takich, jak na przykład Alzheimer. Żurawina jest także potężnym antyoksydantem.

Orzechy

2#:mózgu.jpg

Orzechy dostarczą twojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów takich, jak potas, magnez, fosfor, kompleks witaminy B i witaminę E. Orzechy to twój sprzymierzeniec w utrzymaniu układu sercowo-naczyniowego w zdrowej kondycji. To z kolei skutkuje usprawnieniem transportu krwi i tlenu do wszystkich organów twojego ciała, nie wyłączając oczywiście mózgu.

Awokado

Posiada właściwości przeciwutleniające, które chronią komórki przed starzeniem się i pogorszeniem się twojego stanu zdrowia. Awokado zawiera także kwas omega 3, który wspaniale chroni mózg przed przedwczesnym wypaleniem się.

Pomidory

3#:mózgu.jpg

 

Pomidory zawierają substancję zwaną likopenem, która dzięki swym właściwościom przeciwutleniającym, jest niesamowicie skuteczna w zapobieganiu wielu chorób takich, jak zawał czy też różne typy nowotworu.

Nasiona Chia

Nasiona Chia wspierają działanie neuronów oraz usprawniają pracę mózgu. Są one jednym z najważniejszych źródeł kwasu Omega 3 jakie tylko dostarczyła nam natura. Zapobiegają one starzeniu się tkanek utrzymując ich funkcje przez dłuższy czas w nienaruszonym stanie.

Oliwa z oliwek

4#:mózgu.jpg

Oliwa z oliwek ma potężne właściwości przeciwutleniające, ochrania tkanki i zapobiega ich niszczeniu przez wolne rodniki, które przenoszą różne choroby takie, jak na przykład rak.

Oliwa z oliwek zawiera w sobie zdrowe tłuszcze, które chronią twoje serce, stabilizują cyrkulację krwi w organizmie i są odpowiedzialne za odżywianie wszystkich komórek twojego ciała tak, by mógł on poprawnie funkcjonować.

Ryby

Ryby są ogromnym źródłem fosforu. Minerał ten pomaga wzmocnić mózg, skupiając się w szczególności na usprawnieniu pamięci.

Częste spożywanie ryb, szczególnie suma (bowiem posiada on duże zawartości kwasu Omega 3), pomaga ochronić twoje serce i pozwala utrzymać mózg w zdrowej kondycji.

Zielona herbata

5#:mózgu.jpg

Zielona herbata jest potężnym antyoksydantem. Pomaga zapobiegać chorobom serca i mózgu. Wspiera także zachowanie dobrej pamięci, chroni komórki i przeciwdziała ich zniszczeniu powodowanym przez upływ czasu.

Kakao

Pij kakao (oczywiście w umiarkowanej ilości), a pomożesz swojemu ciału pozostać w zdrowiu. Zawiera ono bowiem antyoksydanty, które zapobiegają chorobom serca oraz przedwczesnemu starzeniu się ciała i wszystkich komórek, które go budują. Jest ono także bogatym źródłem magnezu, minerału, który pomaga odżywić system nerwowy.

Brokuły

6#:mózgu.jpg

Brokuły zawierają w sobie składniki, które wzmacniają pamięć i utrzymują zdrowie twojego mózgu. Posiada również właściwości, które pomagają chronić twoje serce.

W skrócie…

Wszystkie z wymienionych produktów wykazują się zdolnościami pomagającymi usprawnić pracę mózgu i utrzymać go w dobrej kondycji. Dlatego też, powinno się uwzględnić je w swojej diecie i codziennej diecie najbliższych. Zdrowa i zrównoważona dieta pozwoli utrzymać ciało w doskonałej kondycji na dłużej. Pamiętaj, zawsze stawiaj na to co naturalne i korzystne!

WIĘCEJ DLA CIEBIE