Płyn micelarny domowej receptury – wypróbuj go!

Możemy go stosować rano, tuż po przebudzeniu, aby usunąć nadmiar sebum oraz wieczorem, aby oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń. Płyn micelarny jest idealnym rozwiązaniem na odświeżanie skóry w każdej chwili.
Płyn micelarny domowej receptury – wypróbuj go!

Ostatnia aktualizacja: 20 września, 2021

Czy wiesz, czym jest płyn micelarny? To bardzo modny obecnie produkt, wręcz niezbędny w kosmetyczce każdej nowoczesnej kobiety.

Jeśli dotychczas nie miałaś okazji wypróbować tego kosmetyku, nie przejmuj się – wyjaśnimy Ci czym jest płyn micelarny oraz podpowiemy, jak samodzielnie przygotować go w domu.

Wypróbuj koniecznie nasz przepis, a dzień po dniu będziesz spoglądała w lustro z coraz większym zadowoleniem.

Do czego służy płyn micelarny?

Delikatna pielęgnacja skóry twarzy

Z pewnością próbowałaś już wielu produktów do oczyszczania i pielęgnacji twarzy oraz do usuwania makijażu. Na rynku jest dostępnych wiele tego typu kosmetyków – od mleczek i lotionów, poprzez żele, aż po pianki.

Czy rzeczywiście z łatwością pozwalają one usunąć makijaż i zanieczyszczenia? Otóż nie zawsze są one tak skuteczne, jak tego byśmy oczekiwały. Co więcej, konsystencja wielu z nich pozostawia wiele do życzenia.

Cóż zatem lepszego od naturalnego płynu micelarnego do oczyszczania twarzy, usuwania makijażu i pielęgnacji cery? Przekonaj się, co płyn micelarny może zrobić dla twojej skóry!

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Przedwczesne starzenie się skóry – 6 nawyków zapobiegawczych

Płyn micelarny: czyści, odświeża i nawilża

  • Kosmetyk ten jest stworzony wyłącznie na bazie naturalnych składników, które nie tylko doskonale usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, ale także pielęgnują i nawilżają skórę twarzy.
  • Stosowany regularnie pozwala uzyskać doskonałe rezultaty. Nie wahaj się i już dziś przygotuj swój płyn micelarny!

Jak stosować płyn micelarny?

  • Wielką zaletą płynu micelarnego jest jego tekstura – nie jest ona ani kremowa, ani oleista (jak w przypadku mleczka do oczyszczania twarzy). Wręcz przeciwnie, płyn micelarny to po prostu woda – odświeżająca i bardzo przyjemna dla cery.
  • Jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy nanieść trochę płynu na płatek kosmetyczny lub wacik i delikatnie przykładać do twarzy, jednak bez wcierania go w skórę.
  • Eksperci w dziedzinie urody zalecają stosowanie płynu micelarnego rankami, tuż po wstaniu z łóżka. W ten sposób usuniemy nadmiar sebum powstały w trakcie snu i przygotujemy skórę do nałożenia makijażu.
  • Płyn micelarny koniecznie powinien na co dzień znaleźć się również w Twojej torebce, abyś w każdym momencie mogła się odświeżyć (na przykład po treningu lub wyjściu z pracy).
  • Płyn micelarny doskonale nadaje się również do usuwania makijażu przed snem. W kilka sekund pozbędziesz się zanieczyszczeń i odświeżysz cerę. Przekonaj się, że nasz kosmetyk jest fantastyczny!

Jak samodzielnie zrobić płyn micelarny?

Lekki jak woda płyn micelarny

Składniki

Aby przygotować 100 ml płynu micelarnego, potrzebujesz następujących składników:

  • 90 ml wody różanej. Możesz znaleźć ją gotową w wielu sklepach z naturalnymi produktami lub w niektórych perfumeriach w dobrej cenie. Oczywiście lepiej, jeśli nauczysz się przygotowywać ją samodzielnie.
  • 3 ml siarczanowanego oleju rycynowego. Również jest on produktem powszechnie dostępnym w praktycznie każdym sklepie z naturalnymi produktami. Pamiętaj jednak, by był on siarczanowany! Olej rycynowy jest bogaty w rozpuszczalne w wodzie składniki, dzięki którym wzmocnisz działanie płynu micelarnego. Doskonale nadaje się on również do usuwania nawet wodoodpornego makijażu.
  • Witaminę E. Wiele razy wspominaliśmy już o właściwościach witaminy E. Zwalcza ona oznaki starzenia się organizmu, odżywia i naprawia komórki skóry, włosów i paznokci. Gdzie można kupić witaminę E? W aptece. Jest ona dostępna w postaci kapsułek, które z pewnością wystarczą Ci na długo. Do sporządzenia naszego płynu micelarnego będziesz potrzebować zaledwie 20 kropel witaminy E.
  • 5 ml olejku z róży rdzawej. Olejek ten naprawia, pielęgnuje, nawilża i odświeża skórę. Naprawdę warto mieć go zawsze w łazience. Nie jest on drogi, a będziesz go mogła wykorzystać do wielu innych celów, nie tylko do sporządzenia płynu micelarnego.
  • Pustą buteleczkę o pojemności 150 ml – praktyczny rozmiar, który zmieści się w każdej damskiej torebce.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Sekret promiennej skóry – najlepsze wskazówki

Jak sporządzić płyn micelarny?

Piękna cera dzięki delikatnej pielęgnacji

To nic trudnego! Wlej do buteleczki wszystkie składniki i dokładnie wymieszaj, energicznie potrząsając. Dzięki siarczanowanemu olejowi rycynowemu składniki płynu złączą się ze sobą doskonale.

Przygotowany przez Ciebie płyn będzie miał żółtawy kolor – to normalne, takie właśnie jest zabarwienie oleju rycynowego. Dodatkowo będzie miał on bardzo przyjemny zapach.

A czy wiesz, jak stosować ten kosmetyk? Poniżej dajemy Ci kilka wskazówek:

  • Przed użyciem wstrząśnij buteleczkę, a następnie nanieś kilka kropel płynu na płatek kosmetyczny lub wacik.
  • Stosuj go rano (przed nałożeniem makijażu) oraz wieczorem w celu demakijażu. Doskonale usuwa on wszelkie kolorowe kosmetyki oraz zanieczyszczenia ze skóry twarzy.
  • Możesz stosować go w każdym momencie do odświeżenia cery. Wspaniale spisuje się on również w upalne dni – wystarczy umieścić go w buteleczce z atomizerem.

Wypróbuj koniecznie – będziesz zachwycona!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Katime, I., Quintana, J., & Villacampa, M. (2003). Micelas. Revista Iberoamericana.
  • Del Monte Martínez, A., González Bacerio, J., Romero del Sol, L., Aragón Abreu, C., Vega Villasante, F., Nolasco Soria, H., & Díaz Brito, J. (2009). Extraction systems for isolating esterases having interfacial adsorption. Revista Colombiana de Biotecnología; Vol. 11, Núm. 1 (2009); 7-16 1909-8758 0123-3475.
  • Carmona, F. C., & Claramunt, E. M. (2002). Viscoelasticidad lineal de estructuras líquido-cristalinas de un sistema tensioactivo no iónico nonilfenol etoxilado/agua. Grasas y Aceites : Revista Bimestral de Información Científica y Técnica. https://doi.org/10.3989/gya.2002.v53.i2.299

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.