Japońska maseczka odmładzająca!

Ryż jest idealnym sprzymierzeńcem dla Twojej skóry. Działa jak peeling, eliminując martwe komórki, a woda z ryżu regeneruje i ujędrnia.
Japońska maseczka odmładzająca!

Ostatnia aktualizacja: 09 stycznia, 2019

Zastanawiałaś się kiedyś, czy rzeczywiście istnieje jakaś maseczka zdolna odmłodzić skórę? Oczywiście, cuda nie istnieją. Możemy natomiast rozjaśnić twarz, wygładzić i nadać jej elastyczności. Bardzo skutecznym remedium jest japońska maseczka, którą zaraz Wam opiszemy. 

Japońska maseczka – bezcenne właściwości ryżu

Wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę jak drogie są kosmetyki, kremy i inne terapie odmładzające. Zbyt drogie. Ponadto najciekawsze jest to, że przemysł kosmetyczny używa naturalnych komponentów, które my same mamy w zasięgu ręki.

Ryż remedium odmładzającym

Oczywiście, fabryczne produkty są syntetyzowane, odpowiednio przygotowane do sprzedaży, w bardzo praktycznych pojemnikach. Na pewno próbowałaś już wielu z nich.

Często możesz przeczytać na naszej stronie o wspaniałych właściwościach awokado, winogron czy aloesu. Dzisiaj, z kolei, powiemy sobie o innym podstawowym produkcie, którego zapewne nie brałaś pod uwagę – ryżu.

Maseczka pochodzenia japońskiego? Dokładnie tak. Poniżej znajdziesz wszystkie jej właściwości.

  • Ryż działa wygładzająco na skórę. Ponadto zawiera składnik zwany inozytolem, który wyjątkowo skutecznie zatrzymuje proces starzenia się i poprawia krążenie krwi.
  • Jest bogaty w witaminę B. To właśnie ona najbardziej wpływa na nasze włosy, paznokcie, i – oczywiście – skórę. Regeneruję ją i chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Nawilża, odżywia i uelastycznia. Wszystko to za sprawą wody po gotowaniu ryżu. Japońskie kobiety wiedzą o tym doskonale.
  • Działanie przeciwzmarszczkowe. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, maseczka ryżowa, dzięki zawartości inozytolu, odmładza cerę. Ponadto łagodzi zmarszczki i stymuluje krążenie krwi.
  • Doskonały jako peeling: eliminuje martwe komórki i odświeża cerę.
  • Eliminuje plamy po trądziku: świetnie radzi sobie w usuwaniu zanieczyszczeń. Przeczyszcza i bonifikuje, tym samym zmniejszając przebarwienia na skórze. Maseczka nakładana dwa razy w tygodniu przynosi niesamowite rezultaty.

Japońska maseczka odmładzająca

Wiesz już, że nasz japońska maseczka składa się głównie z ryżu. Ponadto jest przepełniona witaminami i związkami odmładzającymi. Należy ją stosować dwa razy w tygodniu. To ekonomiczne remedium gwarantuje wspaniałe rezultaty!

Aplikacja kremu na skórę

1. Co dokładnie zawiera taka maseczka?

Japońska maseczka odmładzająca składa się z następujących składników:

  • 3 łyżki stołowe organicznego ryżu razowego. Możesz go kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Staraj się, żeby nie zawierał pestycydów ani innych substancji chemicznych. Tylko wtedy w pełni wykorzystasz wszystkie jego właściwości.
  • Półtora łyżki stołowej wody destylowanej.
  • Dwie łyżki stołowe awokado.
  • Pół łyżki stołowej miodu.

Przeczytaj równieżTonik do twarzy z wody ryżowej

2. W jaki sposób powinna być przygotowana taka maseczka?

  • Jak już się pewnie domyślasz, to naprawdę proste. Na początek musimy ugotować ryż. Jak widzisz, nie ma potrzeby gotowania dużych ilości. Najważniejsze, żeby był świeżo ugotowany. Potem go odcedzamy i odstawiamy. Następnie zachowujemy też wodę, w której gotował się ryż.
    Gładka cera
  • Przekładamy ryż do pojemnika, dodajemy awokado i miód. Teraz musimy to wszystko dobrze wymieszać, aż do powstania jednolitej pasty. Możemy już nałożyć preparat na twarz.
  • Następnie pozostawiamy przez jakieś 15 – 20 minut. Zdejmujemy maseczkę. Potem, przy pomocy bawełnianych wacików, przemywamy twarz wodą z ryżu. W ten sposób oczyszczamy skórę i usuwamy przebarwienia.
  • Jak widzisz, maseczka ta działa kompleksowo, jest łatwa w przygotowaniu i ekonomiczna. Opiera się na działaniu ryżu i wody pozostałej po jego ugotowaniu. Wystarczy, że skorzystasz z niej 2 razy w tygodniu, a zobaczysz, że Twoja cera będzie wyglądała młodziej! Przekonaj się sama!

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Kulawik-pióro, A., Pogorzelska, K., Technologii Organicznej Procesów Rafineryjnych, K., Inżynierii Technologii Chemicznej, W., & Krakowska, P. (2015). Rola pochodnych celulozy w wytwarzaniu żeli kosmetycznych. Inżynieria i Aparatura Chemiczna.
  • Laudańska-Maj, A., Ruśkowski, P., & Gadomska-Gajadhur, A. (2018). Nowe możliwości w recepturowaniu kosmetyków do makijażu przez zastosowanie pigmentów o zmodyfikowanej powierzchni. Polish Journal of Cosmetology.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.